zakladna
logo

Ročník 2010
Letní dětský cyklotábor Městečko Trnávka 17.7. - 30.7.2010

téma: Artaganovo prokletí17.7.
Nadešel čas odjezdu na Osadu sov. Rozloučení u autobusů, cesta do Trnávky, vyložení kol a všeho, co jsme na tábor připravili, rozdělení do chat a do oddílů... Večer u táboráku proběhl úvod do celotáborové hry, který přerušil silný liják. V jídelně jsme pak vyslechli z úst hlavní vedoucí základní informace pro zdárný chod tábora, denní program i bezpečnostní předpisy. Večer jsme postavili první hlídky z menších oddílů. Po chvíli přišla hlídka a hlásí: "Ty stromy jsou nějaký divný..."
                                               
18.7.
Dnešní den byl ve znamení rukodělné činnosti. Sukovali jsme trička na batiku, vyráběli jsme si oddílové vlajky a erby, vymýšleli pokřiky a názvy oddílů. Po večeři jsme vyrazili na malou obchůzku a objížďku okolí. Jako obvykle nám po cestě vyhládlo, a tak jsme si dali druhou večeři a vyrazili do hajan. Dobrou noc.
                                                                    
19.7.
Dnes, v pondělí, jsme od rána barvili trička, černí Buldoci jeli na kolách na výlet (30km), červení Dráčci jeli do městečka, modří Galuboj byli na kolách ve městečku a pak si zahráli hru Saidon, oranžoví Zřudi hráli Ringo, zelení Hrášci nacvičovali na louce jízdu na kole. Odpoledne nastala další část celotáborové hry, ke které patří divadlo, našli jsme tajnou mapu a soutěžili v lese o první praporky na celotáborovém herním plánu. Večer si dva starší oddíly zahráli Branball a ti mladší si zazpívali u táboráku. Mezitím jsme osvobodili trička od provázků a prádlo jsme postupně na šňůrách sušili. K obědu byla čočková a šulánky s mákem - to nám moc chutnalo.
                                                                                            
20.7.
Dnes dopoledne šli modří a červení na Cimburk, černí šli chystat dřevo na táborák, zelení se byli podívat na motokrosové trati a oranžoví připravovali na zítra hru pro celý tábor. Po poledním klidu proběhlo divadlo, ve kterém jsme se dozvěděli, že v táboře byl nalezen dopis v tajném jazyce. Na radu čaroděje Faólana jsme začali hledat klíče k tomuto jazyku a dopis jsme rozluštili.
                                                     
21.7.
Dnešní den jsme zahájili divadlem, ve kterém jsme se dověděli, že bílý rytíř Danan, který má zachránit hradiště před artaganovým prokletím, potřebuje se před bojem z kouzelné studánky vodou posílit. Proto jsme se se všemi družinami vydali na dlouhou pouť k Holubí studánce. S sebou jsme si vzali suroviny pro přípravu poledního pokrmu. Cestou bylo pro každou družinu připraveno pět pokladů, které jsme hledali jak podle mapy, tak i pomocí GPS. Na místě posvátném, u Holubí studánky, jsme svoje ohně rozdělali a výtečný bramborový guláš připravili, poté jsme soutěžili mezi družinami v přenášení vody z kouzelné studánky. Vodou přinesenou jsme pak rytíře Danana polévali a sílu do boje s Artaganem jsme mu tím dodali. Po návratu do našeho hradiště si rytíř Danan sedm bojovníků z řad černé družiny vybral a k boji s Artaganem po svém boku je pověřil.
                                                                                                  
22.7.
Dnes dopoledne jsme s černým oddílem jeli na motokrosovou trať. Zelení se zabývali zdravovědou pod vedením našich zdravušek, červení, oranžoví a modří si našívali na trička nášivky, oranžoví měli turnaj v kuželkách, modří byli na procházce v obchodě. Červení si odpoledne vyřezávali lodičky z kůry, oranžoví hráli "freesbee", černí se koupali v brodě, zelení měli turnaj v kosmických letech. Červení před večeří hráli hru s balónky naplněnými vodou. Odpoledne proběhla další část celotáborové hry, jejíž součástí bylo divadlo, Artagan se utkal s Dananem a zapojili do boje i své sedmičlenné družiny. Nakonec byl Artagan zraněn a uprchl do lesů. Získali jsme černou knihu, ve které jsme našli Tajemství Artaganovy nesmrtrelnosti. Večer jsme si u táboráku společně zazpívali a opekli buřty.
                                                                             
Oddíly Osady sov
              
23.7.
V tento den jsme s černým oddílem podnikli výlet na rozhlednu Pastýřka, která se nachází nad jižním okrajem Moravské Třebové. Červení jeli na výlet na kolech do Lázů, potom stavěli v lese domečky pro skřítky, oranžoví připravili v lese provazové bludiště, zelení byli na kolech na výletě v Městečku. Modří hráli ruské kuželky.
                                
24.7.
Sobota nám propršela. Na dopoledne jsme měli naplánovanou návštěvu kinologů z Letovic, kteří nám předvedli svoje umění a také jsme si s nimi popovídali. Odpoledne jsme strávili v jídelně při hrách, večer jsme si udělali diskotéku.
                                            
25.7.
Ráno jeli zelení a černí na prohlídku vojenského muzea Fesslov. Svezli jsme se v obrněném transportéru, což byl velký zážitek i pro holky. Také jsme se dnes někteří vydali do Trnávky na kolotoče. Červení hráli v klubovně hry, modří vyráběli náramky, oranžoví stavěli přístřešek. Po obědě nám předvedla své umění keltská šermířská skupina Isarno. V noci jsme se za účelem získání artaganova meče vydali na tajemnou noční pouť po strašidelné stezce pro bylinu od lesní víly.
                                                     
26.7.
Tento den nás trošku vypeklo počasí, ale protože i na nepřízeň počasí jsme byli dobře připraveni, tak měly děti celý den o zábavu postaráno. Některé oddíly se věnovaly rukodělné činnosti – vypalovaly dřevěné placky, navlékaly korálky nebo tvořily náramky z bavlnek. Oranžový oddíl měl vskutku hravý den – celé dopoledne hrál hru Twister, Bang a ve volných chvílích zkoušela kapela Soví pařáty. V rámci CTH jsme se vydali do lesa, kde na nás čekala provazová dráha, kterou jsme museli všichni bez jediného doteku prolézt. Po výborné večeři jsme si rozdělovali území ve hře Osadníci. Poprvé došlo k velké bitvě o území mezi Hrášky a Galuboj. Vítězně z tohoto souboje vyšel oddíl Hrášků a území bylo jejich.
                                   
27.7.
Ráno po snídani jsme se vydali k ohništi, kde pro nás bylo připraveno další divadlo. Poté nás čekala další etapa CTH, jejíž úkolem bylo získat protikletbu. Hra měla 5 částí – na stanovištích čekaly na děti různě složité úkoly, které musely v časovém limitu splnit. Celkem nečekaně zvítězil modrý oddíl. Po obědě oddíl modrých, červených a oranžových vyrazil do Vojenské vesničky Fesslov. A protože se nám počasí umoudřilo, vyrazil oddíl černých, zelených a některá děvčata z modrého oddílu na dobrodružnou výpravu na hrad Cimburk, kde přenocovali do druhého dne. Oranžoví postavili přímo v areálu za chatkami přístřešek na spaní, a tak toho hned využili a vyzkoušeli jej. V táboře byl klid, ale oranžoví si to užili až do rána.
                                               
28.7.
Tak už se nám tábor pomalu chýlí ke konci. Menší oddíly si vyzkoušely, jak je těžké státi se rytířem. Modrý oddíl se šel ještě naposled vykoupat do místního brodu. Oranžoví se konečně dostali ke hře Dojení krav, na kterou se celý tábor těšili. A večer vyrazil oddíl oranžových, červených a modří kluci spát na Cimburk. Zelení a černí si v táboře udělali táborák, u kterého si zahráli a zazpívali písničky, opekli špekáčky a upekli trdelníky a po večerce šli všichni spokojeně spát.
                                               
29.7.
Předposlední den tábora je zvykem uspořádat Jarmark. Stejně jako loni k nám přijela paní Ivanka Škrancová a vyráběla s dětmi smaltované náhrdelníky, enkaustiku a odpoledne s některými děvčaty nacvičovala břišní tance. Ostatní během jarmarku vyráběli růže pro maminky, lodičky z kůry pro tatínky, vypalovali placky na památku. Odpoledne černý oddíl jel Navarou do lesa na dřevo a oranžoví šli na louku střílet ze vzduchovky. Po večeři nás čekala poslední diskotéka, která měla prodloužený konec až do půl jedenácté.
                                                        
30.7.
Na dnešní dopoledne byla připravená táborová olympiáda, ale protože nám začalo pršet, přesunuli jsme se do jídelny, kde jsme hráli různé hry až do oběda. Během dopoledne se napíchlo prase na rožeň a už jsme se všichni těšili, jak si dáme dobré masíčko. Odpoledne byla poslední možnost, jak utratit těžce vydělané Sovy. Po poledním klidu proběhla dražba Sovomarketu a každý měl možnost si odvézt něco na památku. Večer, když se počasí umoudřilo, jsme se všichni vydali na Cimburk, kde se konalo tradiční rozloučení nejen s táboren, ale i s táborovou hrou. Vyvrcholením byla krásná Ohňová šou.
                             
31.7.
Sláva, nazdar výletu, i jsme zmokli a jsme tu!!!
                          Zpět na hlavní stránku