logo

OSADA SOV - Letní dětský cyklotábor

Ročník 2003 - náš první tábor - Jedovnice

Náš historicky první tábor se odehrál v roce 2003 na jedovnické základně Rakovan
Slavnostní zahájení tábora připravil náčelník Michal Jílek, naše táborníky jsme uvítali v maskách ve stylu divokého západu.
Okolí Jedovnic pro nás bylo nové, a proto nám skýtalo mnoho a mnoho zajímavých příležitostí. Začali jsme objevovat taje Moravského krasu. Koupání v přírodním jezeru i hledání drahocenných geod a zkamenělin, kterými je Kras přímo posetý, to zaujme jistě každého kluka nebo holku. Zvláště pak, když je vaším průvodcem člověk, jako byl pro nás Jarda Zahálka. Dokázal nám o minerálech a zkamenělinách vyprávět s takovým zaujetím, že mnozí z nás od té doby chodí přírodou s očima přilepenýma na jakémkoli kameni u cesty, mnozí z nás hledají na krajích polí na hromadách kamení ten, který skrývá otisk amonita, zkamenělinu tohoto pradávného šneka. K táborům patří i stezka odvahy.
Masku, kterou si připravil náčelník, převléknuvše se za vodníka, tu nám paměti nikdo nevymaže. Také jízda zručnosti na kole přes roztodivné překážky zaujala malé i velké.
Vedoucím u Skřítků byl Michal Jílek a Jarda Zahálka, u Stopařů byli vedoucí Marek Jílek a Jan Stránský, oddíl Sov vedl Tomáš Loukota a Alena Špiková. Jako praktikantka nám pomáhala Petra Dvořáčková. S administrativou pomáhala Romana Stránská. O kuchyň se staraly Irena Machačová a Marie Lopaurová. Zdravotnice Marie Dočekalová nás zachraňovala po úrazech. Tábor se nám líbil a tak jsme si slíbili, že v tom budem pokračovat.


                                                           

Zpět na hlavní stranu